Powieść przedstawiająca losy kobiet w aferze dubajskiej

Dziewczyny z Dubaju – praca dla pięknych kobiet

Dziewczyny z Dubaju – praca dla pięknych kobiet

Powieść “Dziewczyny z Dubaju” Piotra Krysiaka” Piotra Krysiaka to wstrząsająca historia oparta na faktach, w której autor bezpardonowo odsłania kulisy tak zwanej “afery dubajskiej” z 2015 roku. Jak mogło dojść do tego, że polskie celebrytki trafiały do Dubaju w charakterze luksusowych prostytutek i kto za to odpowiadał? Odpowiedzi na te i szereg innych pytań znajdują się w książce. Piotr Krysiak dotarł do dokumentacji sądowej i przeprowadził rzetelne śledztwo, aby dowiedzieć się jak najwięcej.

Rekrutacja pośród pięknych i znanych kobiet

Sutenerki wykorzystywały media społecznościowe, aby znaleźć odpowiednie kandydatki na prostytutki. Poszukiwano młodych, zgrabnych kobiet, które nie stroniły od publikowania roznegliżowanych zdjęć na Instagramie czy Facebooku. Na celowniku znalazły się więc modelki, aktorki i celebrytki, którym po jakimś czasie oferowano pracę hostess w Dubaju. Wysłane tam kobiety miały pięknie prezentować się podczas luksusowych przyjęć i eleganckich gal. Na miejscu okazywało się jednak, że ich praca ma polegać na spełnianiu seksualnych fantazji arabskich szejków. I choć praca ta urągała godności dziewczyn z Dubaju, większość z nich z łatwością zapominała o honorze, mając w perspektywie ogromne zarobki, życie w luksusowych warunkach i drogie prezenty w postaci markowych torebek czy drogiej biżuterii.

Kim były dziewczyny z Dubaju?

W trosce o życie zawodowe i prywatne wszystkich opisanych kobiet, w książce nie pojawiają się ich dane osobowe. Autor zdradza jednak, że wśród nich znalazła się była Miss Polonia, jedna z uczestniczek głośnego programu Top Model, aktorka znana z serialu “Sfora” czy też żona popularnego w Polsce aktora. Informacje te wywołały falę domysłów i insynuacji w krajowych mediach, tym bardziej że wiele z tych kobiet zostawiło w Polsce mężów i partnerów, którzy nie mieli pojęcia, czym partnerki zajmują się w Dubaju. Jak ustalono, kobiety zarabiały tam tak wielkie pieniądze, że niektóre z nich w krótkim czasie odłożyły kwoty potrzebne na zakup mieszkania w Warszawie i prowadzenie dostatniego życia przez dłuższy czas. Piotr Krysiak, jako znany i rzetelny dziennikarz śledczy, sprawdził wszelkie poszlaki i dokumenty, aby przedstawić czytelnikom przebieg całego procederu. Jego książka wywołała skandal w polskim show biznesie i zdemaskowała hipokryzję gwiazdorskiego świata. Na jej podstawie zrealizowano film o tym samym tytule w reżyserii Marii Sadowskiej, w którym pojawiła się gwiazdorska obsada z Katarzyną Figurą, Janem Englertem i Katarzyną Sawczuk na czele.