Powieść przedstawiająca losy kobiet w aferze dubajskiej

Dziewczyny z Dubaju – jak doszło do afery dubajskiej

Dziewczyny z Dubaju – jak doszło do afery dubajskiej

Dziewczyny z dubaju (www.taniaksiazka.pl)” Piotra Krysiaka to wstrząsająca historia, która wydarzyła się naprawdę. Autor sięgnął po dokumentację sądową i wszelkie dostępne środki, aby dowiedzieć się, jak doszło do tego, że polskie celebrytki z dnia na dzień stawały się luksusowymi prostytutkami w Dubaju. Dziennikarz śledczy odkrywa nieznane dotąd fakty w sprawie, która w 2015 roku wstrząsnęła polskim show biznesem i opinią publiczną. Napisana brawurowo książka jest tym bardziej ekscytująca, że w sprawę zamieszane były znane nazwiska.

Jak dziewczyny trafiały do Dubaju?

W związku z tym, że w sprawie prawomocnie skazano część zamieszanych w proceder osób, autor miał szansę dotrzeć do informacji o tym, jak przebiegał proces rekrutacji. Sutenerki wybierały kobiety atrakcyjne, zgrabne i młode, które często udostępniały w swoich mediach społecznościowych odważne zdjęcia. Szukano przede wszystkim modelek, aktorek i pięknych celebrytek. Wybrana dziewczyna otrzymywała prywatną wiadomość, w której proponowano ją niezwykle intratną pracę w Dubaju. Miała ona polegać na pięknym prezentowaniu się podczas ekskluzywnych uroczystości i luksusowych przyjęć w Dubaju. Na miejscu okazywało się jednak, że praca polega na świadczeniu usług seksualnych bajecznie bogatym szejkom. Obietnica życia w luksusie, niebotycznych zarobków i drogich prezentów w postaci markowych torebek i biżuterii sprawiała, że kobiety szybo odnajdowały się w zastanych okolicznościach. Na przeszkodzie nie stał nawet fakt, że w kraju czekali na nie mężowie i partnerzy.

Kto był zamieszany w aferę?

Piotr Krysiak zdecydował się na nieujawnianie nazwisk dziewczyn z Dubaju, aby uszanować ich prywatność i nie niszczyć im życia. Jednak informacje o tym, że prostytutkami za granicą były była Miss Polski, aktorka znana z polskich seriali czy uczestniczka programu Top Model wywołały szereg spekulacji i jeszcze większy skandal. Pojawiły się również informacje o tym, że pieniądze zarobione na prostytucji pozwoliły niektórym z nich kupić po powrocie mieszkania w Warszawie i wieść życie na bardzo wysokim poziomie. Piotr Krysiak brawurowo i rzetelnie opisuje, jak wyglądała afera dubajska od momentu narodzenia się pomysłu na lukratywny biznes aż do skazania części przestępców za nielegalną działalność. Książka spotkała się do tej pory z wielkim zainteresowaniem ze strony czytelników, osobowości medialnych, a także doczekała ekranizacji w reżyserii Marii Sadowskiej, w której wystąpili między innymi Katarzyna Figura, Katarzyna Sawczuk oraz Jan Englert.