Powieść przedstawiająca losy kobiet w aferze dubajskiej

Dziewczyny z Dubaju – historia oparta na faktach

Dziewczyny z Dubaju – historia oparta na faktach

“Dziewczyny z Dubaju” to historia oparta na faktach autorstwa Piotra Krysiaka, znanego dziennikarza śledczego i komentatora telewizyjnego. Na podstawie dokumentacji sądowej w sprawie oraz wykonawszy karkołomną pracę dziennikarską autor ustalił, jak doszło do tego, że polskie celebrytki trafiały do Dubaju, gdzie miały pracować jako luksusowe prostytutki na usługach arabskich szejków. Książkę czyta się z zapartym tchem, a dodatkowej pikanterii dodaje jej fakt, że mowa tutaj o znanych powszechnie nazwiskach.

“Łatwe” i ogromne pieniądze

Dziewczyny lecące do Dubaju musiały cechować się wyjątkową atrakcyjnością, to znaczy być młode, zgrabne i piękne. Szykano więc przede wszystkim wśród modelek i młodych aktorek. Dziewczyny otrzymywały wiadomość przez wspólnych znajomych albo w mediach społecznościowych. Oferowano w niej niezwykle zyskowną pracę w charakterze hostess w Dubaju, które miały pięknie wyglądać podczas ekskluzywnych przyjęć czy uroczystych gal. Kiedy docierały na miejsce, okazywało się jednak, że wymaga się od nich świadczenia seksualnych usług arabskim miliarderom. Jednakże obietnica gigantycznego zarobku, życia w przepychu oraz drogie prezenty takie, jak torebki topowych projektantów czy biżuteria, skutecznie zatrzymała je na miejscu. Problemem w tym wypadku nie był nawet fakt, że na niektóre z nich w Polsce czekały rodziny czy mężowie, którzy nie wiedzieli, czym zajmują się dziewczyny z Dubaju. Ostatecznie część z nich właśnie w ten sposób zapewniła swoim rodzinom dobrobyt na dłuższy czas.

Dziewczyny z Dubaju – spekulacje na temat ich tożsamości

Piotr Krysiak zdecydował się zataić pełne dane osobowe opisywanych prostytutek, aby uchronić je przed ostracyzmem i przekreśleniem dalszej kariery w kraju. Wiadomo jednak, że wśród nich była żona znanego aktora polskiego, aktorka grająca w serialu “Sfora”, uczestniczka głośnego programu “Top Model”, a także była Miss Polonia. Informacje te wywołały lawinę spekulacji w mediach i świecie show biznesu. Autor książki umiejętnie przedstawia czytelnikom przebieg całego procesu, ukazując nie tylko hipokryzję świata celebrytów, ale również realne zagrożenie czyhające na młode i piękne kobiety. Książka wywołała ogromny skandal, będąc pierwszą i udaną próbą odpowiedzenia na wiele pytań nasuwających się po wybuchu afery dubajskiej. Na podstawie tej publikacji Maria Sadowska wyreżyserowała film o tym samym tytule, w której pojawiła się gwiazdorska obsada z Katarzyną Figurą, Katarzyną Sawczuk oraz Janem Englertem w rolach głównych.